top of page

W zakresie nawilżania i zamgławiania powietrza
oferujemy technikę:

- Absolutnie suchej mgły, do zastosowań
przemysłowych (ASM)

- Mokrej mgły, do zastosowania w chłodniach i szklarniach

- Gorącej mgły, do zastosowania w szklarniach i rolnictwie

Technofruit to firma technologiczna działająca na rynku od 1997 roku. Przedsiębiorstwo bazuje na międzynarodowym doświadczeniu firm tworzących innowacyjne rozwiązania w zakresie oczyszczania oraz nawilżania powietrza. Realizujemy projekty w Polsce oraz w krajach wschodnioeuropejskich.

WITAMY!

Naszą specjalnością jest zastosowanie techniki fotokatalitycznej do procesu oczyszczania powietrza zarówno w przemyśle jak i w warunkach domowych.

Wirusy, bakterie STOP!!!

Tylko metoda FOTOKATALITYCZNA daje gwarancję skuteczności i jednocześnie braku uodpornienia.

PRODUKTY:

Air Oasis

Oczyszczanie fotokatalityczne w produktach Air Oasis jest najlepszym na świecie rozwiązaniem w zakresie oczyszczania powietrza. Jest to zasada fizyczna: NIGDY NIE WYSTĄPI PROCES UODPORNIENIA. Nie są wytwarzane żadne szkodliwe związki dla ludzi i zwierząt; urządzenie jest całkowicie bezpieczne

Smart - Fog

Bazuje na oczyszczonej osmotycznie wodzie oraz na sprężonym powietrzu. System SMART - FOG gwarantuje pozbycia się sił kohezji dla cząsteczek mgiełki - nie kleją się do siebie. Średnica kropelki jest zawsze taka sama (4,2 mikr.) Powierzchnia nigdy nie będzie wilgotna, co występuje w przypadku zastosowania mokrej mgły.

Mokra mgła

System mokry bazuje na pompie ciśnieniowej, która doprowadza wodę do dysz. Średnica wylotu mgiełki to 8 mikr. Cząsteczki wody mają średnicę od 10 do 20 mikr. Opadając cząstki łączą się w klastry i jeżeli wysokość jest zbyt mała lub temperatura zbyt niska, osiadają na posadzce zwilżając jej powierzchnię. Stąd nazwa "system mokry" w przeciwieństwie do Absolutnie Suchej Mgły (ASM) gdzie cząsteczki wody, pozbawione sił kohezji (przyciągania) nie łączą się w klastry.

Gorąca mgła

Gorąca mgła znajduje zastosowanie w dezynfekcji powietrza i różnych powierzchni z bakterii, grzybów oraz szkodników. Bardzo obiecująca jest tutaj aplikacja z atomowym nanosrebrem.

Produkty

Oferta usługowa TechnoFruit:

- Opracowanie i wykonanie systemu oczyszczania powietrza w technice fotokatalitycznej jak i oxyFILTER;

- Wiarygodny pomiar gazów takich jak PM10, PM2,5, związki lotne (VOC), dwutlenek węgla, stężenie ozonu, amoniak, siarkowodór;

- Serwis dla urządzeń związanych z fotokatalizą (wymiana lamp) jak i generatorów ozonu (oxyFILTER);

- Wiarygodny pomiar temperatury  i wilgotności względnej jak i absolutnej;

- Dobór systemu nawilżania jak i zamgławiania;

- Serwis urządzeń do zamgławiania powietrza;

- Projekt  i wykonanie automatyki dla nawilżania i zamgławiania powietrza.

Usługi
O nas

Kim jesteśmy?

TECHNOFRUIT istnieje na rynku od 1997 roku i zajmuje się najnowszymi technologiami w zakresie oczyszczania oraz nawilżania powietrza. Prowadzimy działalność na terenie Polski, Ukrainy i Białorusi.

Od jesieni 2008 współpracujemy z amerykańską firmą w Texasie, Air Oasis, która produkuje fotokatalityczne oczyszczacze powietrza II generacji (alergeny, bakterie, grzyby, wirusy, niebezpieczna chemia). Firma Technofruit jest wyłącznym dystrybutorem urządzeń Air Oasis na terenie Polski.

Na bazie fotokatalizy AHPCO możemy zaprojektować dowolnej wielkości system oczyszczania powietrza. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest system oxyFILTER, szczególnie tam gdzie mamy duże stężenie amoniaku, VOC czy siarkowodoru (sortownie odpadów).

Posiadamy wiarygodny sprzęt do pomiaru gazów takich jak: PM10, PM2,5, VOC, ozon, ditlenek węgla, amoniak czy siarkowodór.

Dla zapewnienia właściwej wilgotności czy strącania zapylenia oferujemy Absolutnie Suchą Mgłę (ASM) lub Mokrą Mgłę (szklarnie).

Prowadzimy serwis wszystkich zakupionych systemów i urządzeń (np. wymiana wkładów lampowych).

Zapraszamy!

Contact

Właściciel: mgr. inż. Zbigniew Gąsiewski

Tel: 502 117 627

E-mail: zbigniewgas@yahoo.com

 technofruit@wp.pl

Adres: ul. Okopowa 16

85-464 Bydgoszcz

Skontaktuj się z nami

Dziękujemy za przesłanie!

bottom of page